Характеристика районованих сортів ліщини

Ліщина належить до морозостійких рослин. Найкраще зростає в помірному кліматі ,має  тривалий час вегетації. Вимагає родючих, провітрюваних і багатих Са грунтів. Хороший врожай ліщини досить часто залежить і від атмосферних умов. Потепління під час зими підштовхують рослину до початку вегетації, а після того, як знов розпочинаються морози, квіти ліщини швидко обмерзають.

Ліщинові горіхи є цінною сировиною для кондитерської промисловості і охоче споживаються в сирому вигляді. Тому в останні роки вирощуванням ліщини захоплюється все більше любителів, які закладають більші чи менші сади. Гарний врожай ліщини залежить також і від умов запилення – в саду рекомендується висаджувати щонайменше два сорти, щоб вони взаємно запилялись.

Барселонський – сорт високоврожайний, зі смачними плодами, що зазвичай дозрівають в першій половині вересня. Кущ сильнорослий, утворює розлогу і загущену крону. Горіхи великі, або дуже великі.

Косфорд – сорт дозріває в половині вересня. Горіхи великі, видовжені, з тонкою шкаралупою. Плодоносити починає рано, високоврожайний. Дуже цінний сорт з огляду на самозапильність і хороший запилювач для інших сортів.

«Халлє», «Olbrzymi z Halle» - сильнорослий, з великою, середньозагущеною кроною. Цвіте пізно, в сприятливих умовах надзвичайно високоврожайний. Плоди великі і дуже великі. Горіх не завжди повністю заповнює шкаралупу. Горіхи дозрівають пізно, в першій половині жовтня. Сорт користується серед любителів великим попитом, з огляду на великий розмір горіхів.

«Вебба Цінний», «Webba Cenny» - сорт, що дозріває в третій декаді вересня. Кущі середньорослі, з пірамідальною, достатньо зімкнутою кроною. Горіхи великі, приплюснуті, з тонкою шкаралупою, нерівні. Ядро повністю заповнює шкаралупу. Раннє плодоношення, високоурожайний.

«Сирена», «Syrena» - сорт червонолистий, плоди дозрівають в другій половині вересня. Горіхи середньої величини, дещо видовжені, з тонкою шкаралупою. З огляду на значну морозостійкість, плодоносить регулярно і потужно.

«Трапезундський» - кущ сильнорослий, утворює досить замкнуту крону. Цвіте середньо - ранньо. Плодоносити починає рано. Високоврожайний. Горіхи великі, злегка сплющені, не завжди повністю заповнені ядром. Горіхи дозрівають в третій декаді вересня.

«Ранній Довгий», «Wczecny dlugi» - сильнорослий, утворює розлогу крону з чисельними короткими відгалуженнями. Характеризується довгим періодом цвітіння, завдяки цьому є одним з найурожайніших сортів. Плоди крупні, подовгасті і дещо сплющені. Ядро повністю заповнює шкаралупу. Горіхи починають дозрівати в першій половині вересня.

«Ламберта Червоний», «Lamberta Czerwony» - кущ утворює крону невеликих розмірів . росте слабо. Характеризується темно – червоними  листям і плюскою горіхів. Середньоурожайний. Плоди середньої величини, вузькі, яйцеподібні, гостроконечні. Для хорошого плодоношення необхідний теплий клімат. Червоне листя робить сорт також і декоративним.

«Каталонський» – сильнорослий. Утворює високу крону, що легко загущується. Цвіте досить рано, утворює великі горіхи, безформенні і вуглуваті, розміщені на кінцях пагонів по 5-7 штук. Сорт високоврожайний, з гарною якістю горіхів, що дозрівають в другій половині вересня. Придатний для промислового і любительського вирощування.

«Ламберта Білий» - слаборослий, цвіте пізно. При низьких температурах квіти досить швидко обмерзають. Горіхи середнього розміру, часом великі, яйцеподібні або сплюснуті, з ядром, що заповнює шкаралупу. Горіх дуже смачний. Горіхи дозрівають в другій половині серпня. При хороших погодних умовах – досить врожайний сорт. Придатний для любительського і товарного вирощування.

Подільська асоціація виробників горіхів і саджанців ліщини «Золотий горішок» © 2020 | сайт створено в adgrafics