Обрізка та формування саджанців


Фундук можна вирощувати у формі куща чи низькорослого дерева. Кущова форма зазвичай має  декілька стовбурів (3-4), що виростають з кореневої шийки, а дерево - стовбур висотою близько  0,5 м и крону, що складається з декількох головних гілок.

Рослини після посадки навесні слід обрізати . При кущовій формі пагони вкорочують на  1/3 довжини. З часом пагони ,що виростають з кореневої шийки ,дозволять сформувати кущ з необхідною кількістю постійних стовбурів.Якщо планується вирощувати фундук  у штамбовій формі , то бокові  пагони ,що виростають на головному пагоні до висоти  50-60 см над землею слід повністю видалити.

Бокові пагони , що виросли вище цієї висоти обрізають на  1/3. Центральний пагін обрізається на висоті біля 50 см над найвищим з бокових пагонів. 

В подальшому формується крона. При розташуванні рослин через 2 метра в ряду, достатньо залишити в кроні 2-3 постійних гілки, при більшій відстані між деревами відповідно більше(4-5). З часом,після вирізки вирізки гілок з середини крони,отримуємо форму чаші.

Формування крони триває  3-4 роки. Головні гілки, які добре освітлюються,мають зазвичай багато коротких відгалужень.В наступні роки обрізка полягає в  в проріжуванні загущеної крони.Гілки ,що сильно вигналися  вгору,  можна вкорочувати над боковим розгалуженням на бажану висоту. В основному просвітлююча обрізка проводиться на весні, найкращим періодом для цих робіт є квітень.Щорічно,механічним шляхом чи за допомгою контактних гербіцидів прибирається коренева поросль-як можна нижче,біля самої землі.Найкраще ці роботи проводити влітку.Наприкінці липня - на початку серпня вирізають дуже сильні пагони , що виростають на головних гілках і нижче від зрізу більш тонких гілок .Дрібні однорічні пагони слід залишити .

Існує  методика омолодження старих плантацій фундука .Одним зі способів є вирощування з кореневих відростків нового дерева чи куща .При вирощуванні фундука у штамбовій формі  вибирають один найсильніший пагін  , який навесні  вкорочують до висоти 50- 70 см над землею.З метою формування куща залишають 3-4 пагони і навесні їх обрізають.Інший спосіб полягає в сильному вкорочуванні гілок .Нижче місця зрізу , зі сплячих  бруньок зазвичай  виростає велика кількість пагонів . Наприкінці липня -в серпні , чи навесні наступного року  частину з них слід видалити ,а ті,що залишились вкоротити на висоту 10 см від старої гілки .Дрібні , короткі пагони можна не вкорочувати .

Подільська асоціація виробників горіхів і саджанців ліщини «Золотий горішок» © 2020 | сайт створено в adgrafics