Огляд розсадників фундука - літо 2017

 

Подільська асоціація виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» у 2017 році продовжує свою співпрацю з провідними виробниками саджанців фундука у Польщі. Завдяки цьому українсько-польському сільськогосподарському проекту тисячі якісних сортових саджанців фундука вже зростають у садах 18 областей України і скоро тішитимуть господарів першими врожаями. Попит на горіх фундука щорічно зростає, так само неухильно зростає і попит на саджанці фундука. Ця культура є надзвичайно перспективною і прибутковою, що вже доведено багаторічним досвідом як Польщі, так і інших країн, де десятиліттями вирощують фундук, зокрема Туреччини, Італії, Грузії.

Подільська асоціація виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» має на меті популяризацію та розповсюдження культури фундука в Україні і пропонує усім бажаючим придбати якісний садивний матеріал та зайнятися цією прибутковою справою, яка забезпечить фінансове благополуччя родини на довгі роки. І на 2017 рік асоціація вже має чимало замовлень на саджанці фундука від давніх та нових партнерів – фундуководів з усієї України.

Отже, наприкінці червня представники Подільської асаціації виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» здійснили чергову планову поїздку до своїх польських колег з метою моніторингу процесу закладання та вирощування саджанців фундука, які уже наприкінці жовтня – на початку листопада будуть доставлені в Україну і запропоновані нашим українським партнерам та всім бажаючим, хто зацікавиться вирощуванням цієї цікавої перспективної та довговічної культури.

За час поїздки були відвідані господарства польських колег-фундуководів, з якими Подільська асоціація виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» співпрацює вже не перший рік і які постачають для реалізації в Україні лише якісний, здоровий садивний матеріал.

Одним з перших в Польщі почав професійно займатися фундуком пан Гжегож. Як жартують польські колеги-фундуководи, з саджанців, які вирощені в маточнику пана Гжегожа закладено більша половини польських фундукових садів і він по-праву може вважатись одним з прабатьків польського фундука. Пан Гжегож займається вирощуванням фундука вже більше 40 років. Тому досвід накопичений ним, яким від щедро ділиться з українськими колегами є надзвичайно важливим і потрібним. Цьогоріч в господарстві пана Гжегожа також закладені саджанці фундука для реалізації українському споживачеві. Хочеться відзначити високу якість саджанців, їх здоровий вигляд , для досягнення яких було докладено чимало праці та вміння та дотримані усі технологічні вимоги .

Всі господарства, які відвідали представники Подільської асоціації виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» десятиліттями займаються вирощуванням саджанців фундука, мають власні чималі фундукові сади, здобули безцінний досвід у цій справі та мають власну сімейну історію.

Фундуковому господарству пана Річарда, яке було відвідано наступним, більше ніж 30 років.Пан Річард є справжнім фанатом фундука і може годинами розповідати про особливості вирощування та плодоношення цієї культури, здається, що він може наосліп визначити, який сорт фундука перед ним. Пан Річард співпрацює з фундуководами у Німеччині, Литві, Латвії, Польщі, ну і звичайно з України.Показовим є зразковий стан саду та маточника пана Річарда, у яких вирощується чимало як промислових, так і десертних сортів фундука. Саджанці, які пропонує до реалізації наш колега, вирощені декількома способами, але мають незмінну гарантовану високу якість, адже репутація для пана Річарда, як для справжнього поляка,понад усе. Справу батька продовжує і син пана Річарда, який заклав власний 20- гектарний фундуковий сад у західній Польщі та планує восени закласти власний маточник, оскільки попит на саджанці та горіхи фундука щорічно зростає. У розмові з представниками асоціації пан Річард підкреслив, що Україна просто зобов’язана стати фундуковим серцем Європи, бо має для цього всі необхідні умови: відповідний клімат, грунти і працьовитих людей. Як говорить польський колега: «Маленька Литва постачає горіхи до Скандинавії і щороку збільшує площі фундукових садів на своїй невеличкій території, то невже Україна не здатна, зважаючи на її природні багатства зробити подібне?». Пан Річард завжди гоитовий ділитися набутим досвідом у вирощуванні фундука та допомагати дієвими порадами, підтримати початківців фундукової справи.

Наступним було відвідано господарство пана Томаша. Пан Томаш – це людина-легенда серед польських фундуководів. Він відомий селекціонер, який збагатив перелік сортів фундука власними високоврожайними сортами та і надалі продовжує працювати над виведенням нових сортів фундука.Декілька сортів пан Томар присвятив своїй родині, яка підтримує і продовжує його справу. Дітям присвячені червонолисті сорти «Ольга» та «Войтек», а дружині надзвичайно красивий червонолистий сорт «Крістіна», який має дуже великі та смачні горіхи та може служити окрасою будь-якого саду. Сімейний сад пана Томаша має площу понад 30 га. У маточниках вирощуються саджанці сортів «Каталонський», «Барселонський», «Косфорд», «Халле», які є надзвичайно популярними сортами і основою польських фундукових садів, а також десертні сорти фундука як власної селекції, так і американські.Пан Томаш активно працює, поширюючи цю перспективну культуру на теренах Польщі. Не дарма його, як одного з найкращих спеціалістів у своїй справіф згадав у своїй книзі пан Генрик Здиб, професіонал з великої букви, людина, яка присвятила горіхівництву усе своє життя, видала чимало статей і книг на цю тему та до думки якої прислухаються не тільки горіховоди у Польщі, але й у цілій Європі. Красиві, якісні та здорові саджанці фундука з маточників пана Томаша вже чекають свого часу аби їх могли придбати горіховоди України, яких вони будуть безумовно тішити високими врожаями.

Представники Подільської асоціації виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» відвідали також і сімейне господарство пана Конрада, з яким асоціацію поєднує багаторічна співпраця. Пан Конрад – молодий польський фермер, який разом з дружиною продовжує і розвиває бізнес свого батька. Садівництво та вирощування саджанців та горіхів фундука є сімейним бізнесом родини пана Косфорда, яка має чудові, доглянуті сади та маточник фундука, які щорічно приносить їм чималі прибутки. Пан Конрад гарантує високу якість своїх саджанців, оскільки особисто, разом з дружиною, так як і всі польські колеги Подільської асоціації ,працюють в маточнику, починаючи від відкладання і до відбору саджанців. Жодна дрібниця не обмине їх досвідчене око. І сади, і маточник завжди знаходяться в зразковому порядку, вчасно, з дотриманням усіх вимог проведені заходи з їх захисту та удобрення. Тому, відповідно, пан Конрад отримує високі врожаї фундука, а його саджанці користуються великим попитом на ринку. І цього року, відвідавши маточник пана Конрада, представники Подільської асоціації виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» в черговий раз переконалися в тому, що восени отримають чудові саджанці з добре розвиненою кореневою системою, які, безперечно, гарно вкоріняться в щедрій українській землі. Цьому сприяють два фактори: невтомна праця і досвід пана Конрада та цьогорічні кліматичні умови у Польщі.

Відвідини маточників польських виробників саджанців та горіхів фундука підтвердили, що восени 2017 року бажаючі знову можуть придбати за сприянням Подільської асаціації саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» високоякісні саджанці фундука, яків майбутньому тішитимуть господарів високими врожаями та відно, стабільними чималими прибутками! Отож, запрошуємо усіх небайдужих до горіхівництва приєднатися до нас та придбати саджанці фундука, які забезпечать не лише Ваше майбутнє, але й майбутнє Вашої родини на багато поколінь вперед!

Для придбання саджанців звертайтесь за телефоном:

067 864 05 54

067 383 35 39

 

 

Подільська асоціація виробників горіхів і саджанців ліщини «Золотий горішок» © 2020 | сайт створено в adgrafics