Весняна посадка

Подільська асоціація виробників саджанців та горіхів фундука «Золотий горішок» продовжує свою роботу у 2016 році. У базовому спеціалізованому фермерському господарстві «Уні-Агро» розпочався весняний посадковий сезон. Спеціалістами господарства заплановано висадити навесні 20 га молодого фундукового саду із сортів «Каталонський», «Барселонський», «Галле». Висаджуються двохрічні саджанці з добре розвинутою кореневою системою, офіційно завезені з Польщі з усією відповідною до чинного законодавства супровідною документацією восени 2015 року.

Протягом зимового сезону 2015-2016 року саджанці фундука знаходились у спеціалізованому сховищі, що дозволило зберегти їх високу якість до початку висадки у відкритий грунт. Використання спеціально обладнаної холодильної камери у фермерському господарстві «Уні-Агро» планується і в подальшому, тому зараз на території господарства розпочалося будівництво нового приміщення холодильної камери, де будуть використовуватись найновіші технології по дотриманню оптимальних для зберігання саджанців фундука температури та вологості.

Щодо весняної посадки, то слід зазначити, що як і інші плодові дерева, фундук висаджують як восени, так і на весні. Але головною перевагою посадки фундука навесні є запобігання підмерзанню саджанців, яке особливо загрожує саджанцям фундука у разі пізньоосінньої посадки. Саме тому рекомендується завершувати осінню посадку фундука не пізніше ніж за три тижні до початку зимових холодів.

Весняну посадку фундука рекомендується проводити після сходу снігу і відтанення грунту. Зазвичай, це період з останньої декади березня до другої декади квітня, тобто на початку польових робіт. Надзвичайно важливо виконати посадку саджанців у грунт, насичений талою водою, це сприяє покращенню укорінення саджанців. Коріння швидко відростає і до настання теплих днів покриваються всмоктувальними волосками, встигаючи використовувати запаси зимової вологи та забезпечити надземну частину поживними речовинами. Запізнення з весняною посадкою призводить до зменшення відсотка укорінених саджанців на плантації.

У спеціалізованому фермерському господарстві «Уні-Агро», з метою визначення найбільш сприятливого для укорінення саджанців терміну посадки, саджанці фундука висаджувались як в осінній, так і в ранньовесняний період. Шляхом спостережень було визначено, що насьогодні, в зв’язку з існуючими кліматичними умовами, найбільш оптимальною є ранньовесняна посадка, оскільки на відміну від осінньої, у даному випадку спостерігається краща приживання саджанців.

Подільська асоціація виробників горіхів і саджанців ліщини «Золотий горішок» © 2020 | сайт створено в adgrafics